Internetā ir paklīduši pāris screenshoti no Merlin (jeb Opera 9).

Show widgetsPirmais no tiem būtu ekrānšāviņš ar Show widgets zem Tools izvēlnes. Iekš MacOS ir tāds Dashboard, kas ļauj darbināt dažādas, sīkas aplikācijas (widgetus), kuras, starp citu darbina KHTML dzinējs. Priekš Windows Yahoo! ir pacenties un uztaisījis parodiju. Ko un kā widgeti darīs iekš Operas pagaidām nav zināms, skaidrs ir tikai viens – widgeti darbosies uz Operas dzinēja (Presto), tātad, visdrīzāk, tiks veidoti izmantojot DHTML/AJAX/… Daži domā ka tā varētu būt atbilde Firefox paplašinājumiem, vēl citi pieļauj iespēju ka widgeti darbosies ne tikai Operā, bet arī uz darbavirsmas. Lai nu kā tur būtu, tas noteikti būs kaut kas labs :)

Tab thumbnailsOtrais pavisam noteikti ir kaut kas labs. Thumbnaili. Līdzīga fīča būs arī iekš IE7, un varbūt arī Firefox’am (es nezinu, un zināt negribu :). IE7, cik noprotu, rādīs visus īkšķnagus vienā tabā, Opera to darīs uzbraucot ar kursoru uz konkrētā taba.

Pagaidām gan nekāda informācija no Opera Software puses nav izskanējusi, bet nu, laiks rādīs. Tā kā Merlins solās būt pilns ar jaunām fīčām, līdz fināla relīzei vēl būs jāpaciešas. Technical Preview 2 gan ir jābūt tuvākajā laikā.

Advertisements